Peri-İmplantitis Tedavisi

Diş eksiklikleri hem kötü bir görünüm oluşturuyor, hem de diğer dişlerin oluşan boşluktan dolayı kaymalarına neden oluyor. Eksik dişlerin yerine yapılan en modern yöntemlerin başında ise, implant uygulaması geliyor. Muayenehanemiz, uzman ekipleri ve modern cihazları ile implant tedavisi konusunda, lider ve en çok tercih edilen marka haline gelmiştir.

Sektörde yapılan implant uygulamalarındaki sorunlardan dolayı, peri-implantitis adı verilen önemli ve tedavisi zahmetli bir takım hastalıklar oluşmaktadır. Muayenehanemizde uyguladığımız implantlar sonucunda, bu tür sorunlar yaşanmamaktadır ve birçok hastamızın başarılı peri-implantitis tedavilerini de yapmaktayız.

Peri-İmplantitis Nedir?
uygun olarak yapılmayan diş implantı uygulamaları sonucunda, implant yapılan bölgelerde enfeksiyon oluşmaktadır. Bu hastalığa ise, peri-implantitis adı veriliyor.

Peri-İmplantitis Tedavi Edilmez İse Ne olur?
Peri-İmplantitis hastalığı genellikle enfeksiyon olarak bilinmektedir. Bu rahatsızlık tedavi edilmediği veya tedavide geç kalındığında önemli sorunlara yol açmaktadır. Bunların başında ise kemik kaybı ve bundan kaynaklanan implantlarda sallanma gelmektedir. Muayenehanemizde, modern görüntüleme cihazlarımız ve konusunda uzmanlaşmış diş hekimlerimiz sayesinde, bu rahatsızlığı erken dönemde teşhis edebilmekteyiz. Bu da bize daha başarılı tedavi imkanı sağlamaktadır.

Peri-İmplantitis Belirtileri Nelerdir?
Muayenehanemize gelen implant uygulaması yaptırmış hastalarımızın öncelikle şikayetlerini dinlemekteyiz. Daha sonra ise ağız içi muayenelerini yapıp, uygulama yapılan bölgenin röntgenini çekiyoruz.

Muayene ve röntgen sonucunda en çok rastladığımız Peri-İmplantitis hastalığının belirtileri şunlardır;

  • İmplant uygulaması yapılan yerde oluşan kızarıklıklar
  • İmplant çevresinde apse oluşumu
  • İmplant uygulanan bölgenin etrafındaki diş etlerinde kanama oluşması
  • İmplantların sallanmaya başlaması

Ayrıca, muayenehanemizde çektiğimiz üç boyutlu röntgenlerde, kemik kaybını da tespit etmekteyiz. Bu tespitlerimiz sonucunda ise, kesin tanıyı koyabiliyoruz.

Peri-İmplantitis Neden Olur?
Peri-İmplantitis rahatsızlığının genellikle iki nedenden oluşmaktadır. Bunlar implant uygulamasının uygun olmaması ve implant malzemelerinin kalitesizliğidir. Muayenehanemizde gerçekleştirdiğimiz modern implant uygulamalarımız, profesyonel hekimlerimiz ve sektördeki en kaliteli implant malzemeleri sayesinde, başarılı, sağlıklı ve çok uzun ömürlü olmaktadır.

Peri-İmplantitis Tedavisi Nasıl Yapılıyor?
Muayenehanemizde Peri-İmplantitis tedavisi, tüm gelişmiş ülkelerde olduğu gibi modern lazer sistemleri ile yapılmaktadır. Gelişmiş lazer sistemimizle, iltihaplı dokuyu ve implant bölgesindeki bakterileri, implantlara zarar vermeden temizlemekteyiz. Gerekli ve uygun koşulların olduğu durumlarda ise, implantların yenilenmesini de yapmaktayız.