Gülüş Tasarımı (Lamine)

Birçok kişi, değişik nedenlerden dolayı oluşan diş ve diş eti sorunlarından dolayı, ağızlarını açmaktan hatta gülümsemekten bile çekinmektedir. Uygulamalarımız sonucunda, hastalarımız daha sağlıklı bir ağız yapısı ve daha estetik bir gülüşe sahip olmaktadırlar.

Kimlere Gülüş Tasarımı Uygulanır?
Gülüş tasarımının uygulanması için, hastaların diş ve diş etlerinde bazı bozulmaların ve sorunların olması gerekmektedir.

Muayenehane olarak şu sorunlar oluşmuşsa gülüş tasarımı uyguluyoruz;

  • Çapraşık diş dizilimine sahip olanlara
  • Dişlerde doğal yollarla giderilemeyen lekelenmeler ve renk değişiklikleri oluşmuşsa
  • Dişlerin boyutlarında düzensizlik varsa
  • Ağızda eksik diş bulunuyorsa
  • Diş etleri ve dişler arasında orantısızlık bulunuyorsa

Ayrıca, bunların dışında gülüş estetiğini olumsuz yönde etkileyen diğer nedenler varsa da, gülüş tasarımı uygulamaktayız. Eksik dişi bulunan hastalarımıza uyguladığımız en kaliteli çözümler ile implant konusunda da en çok tercih edilen muayenehane olmanın gururunu taşıyoruz.

Gülüş Tasarımı İçin Neler Yapıyoruz?
Hastalarımızın öncelikle gülüşlerini ve ağız içi yapılarını muayene ediyoruz. Dişlerinin panaromik röntgenlerini çekerek, sorunlu dişleri tespit ediyoruz. Çekilmesi gereken dişlerin çekimini yapıyor ve implant tedavisi için iyileşmesini bekliyoruz. İmplant uygulaması ile birlikte, hastalarımızın diş eti sorunları estetik bir şekilde gideriyoruz. Daha sonra ise, dişlerin boyutlarını eşitleyerek, sorunlu dişlere modern kaplama yöntemleri uyguluyoruz.

Gülüş Tasarımında Diş Kaplama Uygulaması
Muayenehane olarak, hastalarımızı daha estetik bir gülüşe kavuşturmak için, dişlerine lamine veneerler (yaprak porselen) uygulamaktayız.

Bu uygulama sayesinde;

  • Diş renklerini değiştiriyor ve dişlerin yüzey aşınmalarını kapatıyoruz.
  • Dişleri istenilen miktarda uzatabiliyor ve dişlerin arasındaki boşlukları kapatabiliyoruz.
  • Dişlerde oluşan çatlak ve kırıklar ile çapraşıkları tedavi ediyoruz.

Uyguladığımız yöntemde kullandığımız kaplamalar, çok uzun süre dayanmakta, renk değiştirmemekte, parlak ve düz yüzeyi ile doğal bir görünüm sağlamaktadır.

Laminate Veneerler Nasıl Uygulanıyor?
Muayenehanemize gelen hastalarımızın hem yüz yapısının, hem de ağız içlerinin fotoğraflarını çekerek işe başlamaktayız. Fotoğrafların sonucunda oluşturduğumuz diş modellerini, hastamıza deneyerek onayını alıyoruz. Diş rengine de karar verdikten sonra, seramik yaprakları laboratuvarımızda hazırlıyoruz. Özel yapıştırıcılar ile dişlerin üstüne yapıştırarak, son kontrol ve düzeltmelerimizi yapıyoruz.