Diş Kaplama

Sağlıklı gülüşler için diş yapısı insanlar için çok önemlidir. Dişlerde meydana gelen çürüme ya da kırılma gibi hasarların tedavi sonrasında kapatılabilmesi için diş kaplama işlemleri yapılmaktadır. Muayenehanemizde, hasta diş yapısına göre farklı kaplama metotları uyguluyoruz. Diş kaplama işlemlerinde uygulanacak olan çeşide karar verirken, dişin durumu, hastanın beklentisi ve uygulanacak işlemin maliyetine göre seçim yapıyoruz.

Diş Kaplama Çeşitleri
Güler Bayındır diş muayenehanesi olarak, hastalarımıza tüm seçenekleri sunuyoruz. Diş kaplama çeşitleri, kaplama malzemesine göre isimlendirilmektedir.

Muayenehanemizde uyguladığımız çeşitler şunlardır;

  • Porselen diş kaplama
  • Zirkonyum diş kaplama
  • Metal destekli diş kaplama
  • Empress diş kaplama
  • Cam seramik kaplama
  • Toronto İmplant Üstü Porselen

Hastanın dişlerinde meydana gelen hasar durumu tespit edildikten sonra, hastaya diş yapısına en uygun olan seçenekleri ve uygulama işlemlerini anlatıyoruz.

Nasıl Yapıyoruz?
Diş kaplama işlemlerinde, öncelikle hastanın diş ölçülerini alıyoruz. Kaplama malzemesi seçimini yapıyor ve diş temizliği yaparak, kaplama yapılacak duruma getiriyoruz. Alınan ölçü ve oluşturulan kalıplara göre kaplama kalıplarını hazırlıyoruz. Son aşamaya geçmeden önce dişlerin kaplamalar uyum sağlayıp sağlamadığını görmek için geçici kalıplar yerleştiriyor ve belirli bir süre gözlemliyoruz. Daha sonra diş kaplama işlemlerini tamamlayarak işlemleri bitiriyoruz.

Porselen Diş Kaplama
Muayenehanemizde yaptığımız porselen kaplama işlemlerinde, dişin rengine uygun kaplama malzemesi hazırlıyoruz. Porselen diş kaplamalar, kırılmalara karşı dayanıklıdır ve uzun ömürlü olarak kullanılabilmektedir. Estetik açıdan istenilen sonucu verdiği için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Zirkonyum Diş Kaplama
Zirkonyum diş kaplama yaptığımızda, dişin orijinal görüntüsünü almakta ve çoğu zaman kaplama fark edilmemektedir. Soğuk, sıcak hassasiyeti olmadığı gibi diş etine de herhangi bir olumsuz etkisi yoktur. Doğal görünüm özelliğinden dolayı ön dişler için tercih edilmektedir.

Diş Estetiği
Diş yapısı ve diş görüntüsü, konuşma sırasında dikkat çekici özelliğe sahiptir. Dişlerin güzel görünmesi herkes tarafından arzu edilen bir konudur. Muayenehanemizde, diş estetik çalışmaları ile diş ve diş eti yapısına göre en güzel görüntüyü oluşturacak estetik çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Diş kaplama işlemlerinden önce dişlerle birlikte diş etlerinin sağlıklı olup olmadığını da kontrol ediyoruz. Hastalarımız için en iyi tedavileri uygulayarak, beklentilerini göre diş kaplama çalışmalarını gerçekleştiriyoruz.