Lamine Kimlere Yapılır?

Bir nevi kaplama yöntemlerinden birine denir. Diğer adı yaprak kaplamadır. Çok ince bir teknik kullanılarak yapıldığında dolayı bu ismi almıştır. Peki Lamine kimlere uygulanır?

  • Dişlerinde daha beyaz bir görünüme kavuşma isteyenler
  • Aşınma problemi ile karşılaşanlar
  • Dişinde kırık olanlar
  • Ağız içi görünümünde memnun olmayanlar
  • Sararma şikâyeti olanlar

Bu kişiler lamine işlemi ile istedikleri görünüme kavuşabilirler.

Lamine İşlemi Kimler İçin Uygun Olmaz?

Lamine İşlemi bazı insanlar için uygun olan bir yöntem değildir. Özellikle tırnak yeme alışkanlığı olan, yutkunma bozuluğu veya çene bozukluğu olan kişiler lamine yönteminde uzak durmaları gerekir. Eğer bu kişiler illaki lamine isterlerse öncelikle bu gibi sorunların tedavilerinin yapılması gerekir. Yoksa bu tür tedaviler gerçekleştirilemez.

Lamine Nasıl Yapılır?

Günümüzde artık lamine birkaç adımda tamamlanabilen bir yöntemdir. Bu işlem için öncelikle ağız içi ölçümü yapılması gerekiyor. Daha sonrasında diş tonu belirlenip model ayarlanır. Diş sayısına göre de tedavi süreci değişir.

Lamine Avantajları Nelerdir?

Laminenin ilk ve en önemli avantajı estetik görünümü olmaktadır. Aynı zamanda sarı diş renklerinde kurtulma avantajı da sağlar. Daha güzel ve beyaz gülüşler içinde avantaj oluşturur. Bu lamine tedavilerinden 2 ya da 3 seans yararlanılarak dişler kullanıma hazır hale gelmektedir. Fakat bu seanslarda her hastanın diş bozukluğuna ya da yapısına göre de farklılık göstermektedir.