İmplant üstü Hibrit Protez

Diş sağlığı ve bakımı açısından önemli olan birçok konu bulunmaktadır. Diş hekimlerinin kontrolü altında gerçekleştirilen birçok diş tedavi yöntemi bulunmaktadır. 

Gerek diş hastalıklarının engellenmesi gerekse diş kayıplarına karşın diş tedavileri yer alır. Özel ve devlet hastanelerinde Gerçekleştirilen pek çok uygulama yöntemi gelişen teknolojileri takip ederek değişim gösterebilmektedir. 

Hibriz Protez Nedir, Ne İşe Yarar?

Hibrit diş protezler geleneksel bir tasarımı bulunmayan, farklı materyaller ile oluşturulan ürünlerdir. Bu protezler,

  • Sabit
  • Hareketli

Çeşitlerine ayrılmaktadır. Ayrıca bu protezlerin kullanımında birçok uzmanın denetimi gereklidir.

Implant Üstü Hibrit Protez Nedir?

Implant üstü hibrit protezlerde ise gerek sert gerekse yumuşak dokular ile uyum sağlayabilen bir sisteme sahiptirler. Ayrıca estetik açıdan şık bir görünüm sağlarlar. Bir yandan da fonksiyonlarını üst düzey teknolojik tasarımla gerçekleştirirler. Bu protezler hareketli ve sabit olarak iki kısımda ele alınır.

Implant Üstü Hareketli Protez Nedir?

İmplant üstü hareketli protezler ise dişi bulunmayan ağız yapılarında kullanılabilir. Ayrıca hiç dişi olmayan kişilerde implantlar yerleştirildikten sonra hastanın günlük hayatında takıp çıkartabileceği bir şekle sahiptirler. Çene kemik yapısı ve hastanın genel sağlığı hareketli protez yapısını belirler.

Implant Üstü Sabit Hibrit Protez Nedir?

İmplant üstü sabit hibrit protez ise diş proteziyle implantı vidalarla birbirine bağlar. Sabit protez haline getirilir. Bu protezi sadece diş hekimi çıkarabilir. En az yılda bir olmak üzere sürekli diş hekimi tarafından çıkarılıp kontrol sağlaması gerekmektedir.