İmplant Tedavisi ve Bağışıklık Sistemi

İnsan vücudunun güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olması halinde virüs ve diğer mikroorganizmaların ortaya çıkardığı hastalıklardan korunmak kolaylaşır. 

Yapılan araştırmalar ağız ve dişlerdeki problemlerin bağışıklık sistemini zayıflattığını ortaya koymuştur. Bu nedenle dişlerin düzenli fırçalanması ve belirli periyotlarla diş hekimine gidilmesi tavsiye edilir. 

Ağız ve Diş Sağlığının Bağışıklık Sistemine Etkisi

Bağışıklık sistemi sağlıklı beslenme ve düzenli uyku gibi konulara dikkat edilerek güçlendirilebilir. Bir diğer gereklilik de ağız sağlığına özen gösterilmesidir. Yapılan yeni araştırmalar; ağızda ortaya çıkabilen diş eti hastalıkları ve enfeksiyonların vücuttaki tüm koruyucu mekanizmaları etkilediğini göstermektedir.

Ağızda kolaylıkla oluşabilen enfeksiyonlar bağışıklık sistemini bu alanı savunmak için harekete geçirir. Enfeksiyonlar tedavi edilmedikçe ve ağızdaki Sağlık problemleri çözülmedikçe bağışıklık sistemi hep buraya yönelir ve vücudu tehdit eden diğer tehlikeler için yetersiz kalabilir. Enfeksiyonlar bağışıklık sisteminin zayıflamasına neden olabilir.

Ağız Bakımı ve Eksik Dişlerin Tedavisi

Bağışıklık sisteminin güçlü kalması için diş eti ve ağız hastalıklarının tedavisi şarttır. Eksik dişler varsa günümüzdeki en konforlu yöntem olan implant ile tedavisi yapılmalıdır. İmplant işlemleri gerekli eğitimleri almış ve bu alanda uzmanlaşmış diş hekimleri tarafından yapılması gerekir.