Estetik Lamine Diş Kaplama Çeşitleri

Laminate veneerler, ön dişlerin estetik tedavisinde kullanılan hızlı ve güvenli tedavi yöntemleridir. Diş renklenmelerinde tam kuronlara alternatif olarak laminate veneerler, özellikle ön dişlerde minimum diş kesimi gerektiren estetik restorasyonlardır ve özellikle mine defekti, renk değişikliği, diastema ve aşınmış dişleri olan hastalarda başarıyla kullanılmaktadır.

Laboratuvarda kompozit veya porselen malzeme kullanılarak üretilir. Porselen laminate veneerler rezin siman ile dişe yapıştırılır. Kompozit laminate veneerler, diş hekimleri tarafından eklenen ve özel yapıştırıcılarla ön dişlerin dış yüzeylerine yapıştırılan kompozit malzemelerden yapılır.

Laminate Porselen Veneerlerin Avantajları Nelerdir?

Diş renklenmelerinin giderilmesinde kullanılır. Ön dişlerdeki diastemin kapatılmasında faydalıdır. Çeşitli emaye kusurlarını kapatmak için kullanılır. Diş yüzeylerindeki sağlıksız ve estetik olmayan restorasyonlar ortadan kalkar. Yapışma için yeterli mine dokusuna sahip aşınmış dişlerde restorasyon sağlanır.

Aynı zamanda dişlerin kronlarla restore edilmesi zor ise geri dönüşü olmayan bir hasar olmaksızın büyük boyutlu pulpalı dişlerin restorasyonunda da kullanılır. Kısa dişlerin uzatılması için klinik kuron kullanılır. Basit tipte çapraşık dişler ortodontik tedaviye gerek kalmadan yönetilebilir.

Laminate Porselen Veneer ile Diş Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Lamine veneerler kompozit malzemelerden veya estetik restorasyonlardan yapılırsa tedavi bir günde tamamlanabilir. Ancak porselen laminate veneerler bazı laboratuar işlemleri gerektirdiğinden tedavinin tamamlanması 4 ila 7 gün sürebilir.

Porselen Laminate Veneerler

Muayenehanemizde gerçekleştirilen operasyonlar ile doğal ve estetik görünen uzun ömürlü porselen kaplamalara sahip olabilirsiniz