En uygun diş fırçası ve diş macunu nasıl seçilir?

En Uygun Diş Fırçası ve Diş Macunu Nasıl Seçilir?

Diş sağlığımıza dikkat etmek, dişlerimizin temiz ve sağlıklı olmasını sağlamak en büyük sorumluluklarımızdan biridir. Diş sağlımıza dikkat etmediğimiz durumlarda pek çok diş sağlığı problemi yaşarız. Hayatımızı olumsuz etkileyecek diş problemlerini yaşamamak için düzenli olarak dişlerimizi fırçalamalı ve uzman hekime muayenesine gitmeliyiz.

Doğru Diş Fırçası Seçmek

Piyasada bulunan pek çok farklı türde ve işlevde diş fırçası bulunuyor. Kişinin diş sağlığını koruyabilmesi için önemli olan kendisi için doğru diş fırçasını kullanmak. Doğru diş fırçası kişiden dişiye, diş hassasiyetine göre değişir. Kişi için en doğru diş fırçası ürünün nasıl olması gerektiğine en doğru kararı uzman hekiminiz verecektir. Ancak yine de diş fırçası çekerken yumuşak kıllı fırçalar seçmeye özen göstermek gerekir. Sert kıllı fırçalar diş etlerine zarar verir.

Diş Macunu Çeşitleri

Diş macunu seçimi konusunda kişisel faktörler çok büyük rol oynarlar. Diş macunu seçerken sizi rahatsız etmeyecek aromaya sahip diş macununu seçmek daha doğru olacaktır. Diş macunları işlevlerine ve aromalarına göre çeşitlere ayrılırlar. Özellikle diş beyazlatıcı, diş hassasiyeti giderici, ferahlatıcı, komple temizlik gibi işlevlere göre çeşitlenen diş macunlarında genellikle nane aroması kullanılıyor.

Diş Macunu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Diş macunu seçerken en önemli nokta size uygun işleve sahip ürünü bulmaktır. Diş macunları için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

  • Diş macunun içerisinde kalsiyum, karbonat ve silika maddelerinin bulunması gerekir.
  • Diş minesine zarar vermeyen içeriğe sahip olması gerekir.
  • Hidrojen peroksit ve karbonat birlikte kullanıldığı zaman diş eti kanamalarına neden olur. Bu iki maddeyi beraber içeren diş macunlarını tercih etmemek gerekir.
  • Diş hassasiyet olanlar diş beyazlatıcı diş macunlarını tercih etmemelidir.
  • Aşırı şeker içeren diş macunlarında verim daha düşüktür.

En Uygun Diş Fırçası ve Diş Macunu Seçmek

Diş sağlını önemseyen kişiler kendilerine en uygun diş macununu seçmek için profesyonel yardım alıyorlar. Siz de kendinize en uygun diş macununu ve diş fırçasını seçmek istiyorsanız Denizli diş muayenehanemizi ziyaret edebilirsiniz.