Emax Lamine Nedir?

Emax lamine ön dişler için kullanılan bir kaplama çeşididir. Estetik görünüşün sağlanması için yapılan bu işlemde emax isimli ince yapılı bir porselen kullanılır. Bu porselenin dış kısmı geçirgendir ve şekil bozukluğu bulunan ön dişlerde kullanılarak dişlerin güzel bir görünüme kavuşması sağlanabilir. Ön dişlerinizden şikayetçiyseniz emax lamine işlemi için randevu alarak şikayetinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

Emax Lamine İşlemi Nasıl Yapılır?

Emax lamine işleminin yapılması için uzman bir diş hekimine başvurulması gerekir. Diş hekimi ön dişler veya aralığa sahip dişlerin durumunu inceler. Kişinin çene ve diş yapısının uygulama için uygun olduğunu tespit olduktan sonra da kaplama işlemini gerçekleştirir. Bu işlem ihtiyaç duyulan dişlerin sayısına bağlı olarak birkaç seansta tamamlanabilmektedir.

Kimler Emax Lamine Kaplama Yaptırabilir?

Emax lamine kaplama işlemi için yaş ve kişi sınırlaması yoktur. Bu işlem özellikle ön dişlerinde sorun bulunan hastalar tarafından yaptırılabilir. Bu kaplama işlemi sayesinde doğal görünümlü dişlere sahip olmak mümkün olur. Ayrıca diş aralıkları fazla olan kişiler ve dişlerinin renginde değişme yaşayan kişiler tarafından yaptırılabilir.

Emax Lamine İşleminin Avantajları Nelerdir?

Kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen emax lamine avantajlı bir diş estetiği uygulamasıdır.

Bu uygulamanın avantajları;

  • Emax kaplama sayesinde dişin doğal yapısı zarar görmez.
  • Ön dişlerin güzel bir görünüme kavuşması sağlanır.
  • Dişlerin doğal görünüme kavuşmasına yardımcı olur.
  • Aşınma konusunda diğer kaplama türlerine göre daha dayanıklıdır.
  • Dişlerde ortaya çıkan renk değişikliklerinin giderilmesini sağlar.

Bu avantajların elde edilebilmesi için emax lamine işleminde başarılı olan diş hekimlerine başvurmanız gerekir. Doktorun ağız ve diş yapınıza uygun olarak gerçekleştirdiği kaplama sayesinde güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Emax Lamine Fiyatları Nasıldır?

Emax lamine işlemleri için ödenmesi gereken fiyatlar pek çok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu faktörler işlemin yapıldığı sağlık kurumu, diş hekimi, işlem için kullanılan materyal ve uygulanan fiyat politikasıdır.